6. "რუბიომ აღნიშნა, რომ საქართველოსთან დაკავშირებით უკვე იყო საუბარი სახელმწიფო დეპარტამენტში და იგეგმება გარკვეული ნაბიჯების გადადგმა"
7. "ირანთან ნებისმიერი შეთანხმების მიმართ სკეპტიციზმი გამოვთქვი"
8. „თეგეტა“ აზერბაიჯანის სამელიორაციო სისტემების მოდერნიზებისთვის - მეზობელ სახელმწიფოს ჰოლდინგმა JCB-ს ტექნიკა მიაწოდა
"ვერ გავაკეთებ კომენტარს შესაძლო სამომავლო სანქციების გამოყენებაზე, რადგან ამან შეიძლება შეასუსტოს მათი ეფექტიანობა"
"გაერთიანებული სამეფო მტკიცედ აგრძელებს მხარდაჭერას საქართველოში სამოქალაქო საზოგადოების, დამოუკიდებელი მედიისა და დემოკრატიული თავისუფლებების მიმართ. ბოლო წლებში საქართველოს მთავრობის მიერ ინიცირებული კანონმდებლობა კვლავ მიზანში იღებს არასამთავრობო ორგანიზაციებს, ოპოზიციის ლიდერებსა და დამოუკიდებელ ხმებს. ჩვენ ყურადღებით ვაკვირდებით მოვლენებს და ვმუშაობთ საერთაშორისო პარტნიორებთან.
გაერთიანებულმა სამეფომ დააწესა მიზნობრივი სანქციები შინაგან საქმეთა სამინისტროს მაღალი თანამდებობის პირებზე, რომლებიც პასუხისმგებელნი არიან მომიტინგეებზე ძალადობრივ თავდასხმებზე, მოსამართლეებზე თანამდებობის ბოროტად გამოყენებისთვის, აგრეთვე მაღალჩინოსნებზე, რომლებმაც ხელი შეუწყვეს ადამიანის უფლებების სერიოზულ დარღვევებს. ვერ გავაკეთებ კომენტარს შესაძლო სამომავლო სანქციების გამოყენებაზე, რადგან ამან შეიძლება შეასუსტოს მათი ეფექტიანობა" - განუცხადა ევროპის საკითხებში დიდი ბრიტანეთის სახელმწიფო მინისტრმა, სტივენ დაუთიმ კონსერვატორმა დეპუტატს, რომელმაც მას გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტში შეკითხვა გაუგზავნა და ჰკითხა:
"შეაფასა თუ არა, მისმა სამსახურმა იმ მტკიცებულებების ეფექტიანობა, რომლებიც აშშ-მ გამოიყენა ივანიშვილის მიმართ სანქციების დაწესების გადაწყვეტილების მიღებისას; და შეაფასა თუ არა მან იმ პირებზე სანქციების დაწესების შესაძლო მიზანშეწონილობა, რომლებიც დაკავშირებული არიან (ა) სამოქალაქო საზოგადოების, (ბ) დამოუკიდებელი მედიისა და (გ) პოლიტიკური რეპრესიის ჩახშობასთან საქართველოში“.