1. "რამდენიმე პროფესორი ჩავიდა რექტორთან, არ მიიღო - მივლინებაში ვარო! იქ იჯდა, წარმოგიდგენიათ რა მდგომარეობაა?.."
2. "ვერ გავაკეთებ კომენტარს შესაძლო სამომავლო სანქციების გამოყენებაზე, რადგან ამან შეიძლება შეასუსტოს მათი ეფექტიანობა"
3. "ეს დიდი შეცდომა იყო თავიდანვე, 2014 წელს და მანამდეც, საქართველოზე თავდასხმისა და მისი რეგიონების ოკუპაციის დრო"
4. ახალი თიბისი ბარათებით პარტნიორ ობიექტებში ყოველთვის დაზოგავთ მეტს 100%-იანი ქეშბექი Bolt Food-ის წლიური გამოწერის სერვისზე
5. „ჟენევისკენ მიმავალ გზაზე. წინ მოლაპარაკებების შემდეგი რაუნდია"
6. "რუბიომ აღნიშნა, რომ საქართველოსთან დაკავშირებით უკვე იყო საუბარი სახელმწიფო დეპარტამენტში და იგეგმება გარკვეული ნაბიჯების გადადგმა"
7. "ირანთან ნებისმიერი შეთანხმების მიმართ სკეპტიციზმი გამოვთქვი"
8. „თეგეტა“ აზერბაიჯანის სამელიორაციო სისტემების მოდერნიზებისთვის - მეზობელ სახელმწიფოს ჰოლდინგმა JCB-ს ტექნიკა მიაწოდა
"რამდენიმე პროფესორი ჩავიდა რექტორთან, არ მიიღო - მივლინებაში ვარო! იქ იჯდა, წარმოგიდგენიათ რა მდგომარეობაა?.."
საზოგადოება
"უმძიმესი მდგომარეობაა, იქამდეა მისული უნივერსიტეტის რექტორი, ადმინისტრაცია, რომ საკუთარ პროფესორებსაც არ ხვდებიან... დღეს ფაკულტეტის შეკრება გვქონდა, რომ კიდევ ერთხელ გამოვხატოთ განგაში, რომ მიუღებელია ეს დეფორმა და გვინდოდა, შემდეგ ეს ინფორმაცია მიგვეწოდებინა რექტორისთვის, რამდენიმე პროფესორი ჩავიდა რექტორთან, არ მიიღო - მივლინებაში ვარო! იქ იჯდა, წარმოგიდგენიათ რა მდგომარეობაა?..
ზოგჯერ მეუბნებიან შენ რადიკალურად გამოდიხარო, არაფერი რადიკალურად არ გამოვდივარ, განადგურებამდე ვართ მისულნი. მეორეჯერ გვიღალატეს უკვე. გვესვრიან, გვკლავენ, მაგრამ არ მოვკვდებით. ამ ქალბატონს რა უნდა, არ ვიცი, თუ ხარ უნივერსიტეტის ხელმძღვანელი - დაუდექი უნივერსიტეტს, თუ არა და უნდა წავიდეს.
სოხუმის უნივერსიტეტი ხომ მარტო საგანმანათლებლო არ არის, ეს ხომ სიმბოლოა, სიმბოლოა თავისუფლებისა, გაერთიანებისა" - აცხადებს სოხუმის უნივერსიტეტის პროფესორი ელგუჯა ქავთარაძე.