1. "სტივი დაუჯერებელია, ის ყველას უყვარს, უკრაინასაც უყვარს, ევროპასაც უყვარს, რუსეთსაც უყვარს"
2. "არ შეგვიძლია, შევეგუოთ ჩვენ მახლობლად მდებარე სახელმწიფოების არსებობას, რომლებიც ჩვენ მიმართ არამეგობრულად არიან განწყობილნი"
3. "ძალიან შორს ვართ მთავარი საკითხის - ტერიტორიული საკითხის გადაწყვეტამდე, სადაც რუსეთი აგრძელებს პრეტენზიების წამოყენებას"
4. “ვაიზერმა” ტურისტულ სექტორს სამოგზაურო პოლისების ახალი პლატფორმა წარუდგინა
5. თიბისი კაპიტალი, საქართველოს ეროვნულ ბანკთან პარტნიორობით, კაპიტალის ბაზრების მეორე საერთაშორისო კონფერენციას გამართავს
6. "ყოფილმა ვიცე-პრემიერმა და ეკონომიკის მინისტრმა ქვეყანა დატოვა, რაც დაადასტურეს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურშიც"
7. "...თუ ირანი გადაწყვეტს, რომ არ დადოს შეთანხმება"
8. "ჩვენი რეგიონის ფასი მხოლოდ და მხოლოდ გაიზრდება"
"არ შეგვიძლია, შევეგუოთ ჩვენ მახლობლად მდებარე სახელმწიფოების არსებობას, რომლებიც ჩვენ მიმართ არამეგობრულად არიან განწყობილნი"
„ჩვენ არ შეგვიძლია, შევეგუოთ ჩვენ მახლობლად მდებარე სახელმწიფოების არსებობას, რომლებიც ჩვენ მიმართ არამეგობრულად არიან განწყობილნი, განსაკუთრებით კი ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის წევრებს.
საფრთხე მუდმივი იქნება. ხოლო თუ ტერიტორიული კონფლიქტები არსებობს, ომის საფრთხე სისტემური იქნება. ამიტომ, სპეციალური სამხედრო ოპერაციის მიზანია მომავალში ამ შესაძლებლობების აღმოფხვრა" - განაცხადა რუსეთის უშიშროების საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილემ, დმიტრი მედვედევმა.