" აჭარაბეთი "ქართულისპორტისმხარდამჭერია კომპანიამ 8 მილიონზე ზე მეტი გამოყო სპორტის განვითარებისთვის
ევრო 2020-ის დაწყებამდე "აჭარაბეთმა" საზოგადოებას და მედიას წარუდგინა ანგარიში, თუ რა აქტივობები განახორციელეს ბოლო 2 წლის განმავლობაში სპორტის მიმართულებით. ‘'აჭარაბეთმა" ქართული სპორტის დასახმარებლად უკანასკნელი 2 წლის განმავლობაში 8 მილიონზე მეტი ლარის ინვეტიცია განახორციელა და ამხნის განმავლობაში, 10 -ზე მეტ ფედერაციასთან და სპორტულო რგანიზაციასთან ერთად არაერთი წარმატებული პროექტი განახორციელა.
‘'აჭარაბეთი‘' არის კომპანია, რომლისთვისაც სპორტი ძალიან მნიშვნელოვანი მიმართულებაა და მუდმივად ცდილობს წვლილი შევიტანოთ მისგანვითარებაში. „აჭარაბეთისთვის" ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულება ქართველი სპორტსმენების მხარდაჭერაა. კომპანია მუდმივად ცდილობს, გაზარდო სქართველის პორტსმენების ცნობადობა, მისცეს მათ შესაძლებლობა, გამოავლინონ საკუთარი პოტენციალის მაქსიმუმი და იასპარეზონ მნიშვნელოვან შეჯიბრებსა თუ ტურნირებში.
ღონისძიებაზე ‘'აჭარაბეთმა" ასევე წარადგინა ამბასადორების სპეციალური ვებ-გვერდი, სადაც გაერთიანებულია მათი ყველა მიმდინარე აქტივობა სპორტის მიმართულებით.
ამ დროისთვის კომპანიას 10-ზე მეტი საპატიო ელჩი ჰყავს, სპორტის სხვადასხვა სახეობიდან, მათ შორის არიან : გიგა ჭიკაძე, ილია თოფურია, ლაშა შავდათუაშვილი, გენო პეტრიაშვილი , გურამ თუშიშვილი ,ვარლამ ლიპარტელიანი, ირმა ხეცურიანი, სტელა ანდრიუკი, ნინო ოძელაშვილი, ზაზა ნადირაძე, თორნიკე ქიმაძე, ავთო კენჭაძე, ნიკა კენჭაძე და ა.შ.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ სპორტსმენები, სხვასადხვა სპორტული ფედერაციის წარმომადგენლები და „აჭარაბეთის" ახალი საპატიო ელჩი, მსოფლიო ჩემპიონი ლაშა შავდათუაშვილი, რომელიც დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში პირველი ძიუდოისტი გახდა, რომელიც ოლიმპიადის, ევროპისა და მსოფლიოს ჩემპიონია. „აჭარაბეთმა" ლაშა შავდათუაშვილს ბონუსის სახით 10,000 ლარი გადასცა.
ღონისძიების ბოლოს ‘'აჭარაბეთმა" ასევე წარადგინა EURO 2020-ის კამპანია ‘'მოგების სეზონი" და ახალი ვიდეო რგოლი.